Ceyhan Kaymakamı Özel Röportaj
yüreğir belediye başkanıyla özel röportaj
AdanaHaberleri.com Dev Anket

Karakuş’tan İmam Hatip Lisesi’ni Denetim

Paylaş  

İlçe Kaymakamı Gürbüz KARAKUŞ, Milli Eğitim Şube Müdürü Metin BAYSAL ile  İmam Hatip Lisesi’ ni denetledi.

       

 Kaymakam KARAKUŞ, Okulun kafeteryasını bizzat denetleyerek, hijyenik bir ortam olup olmadığını kontrol etti. Yiyeceklerin nasıl muhafaza edildiğini ve zamanı geçmiş ürünlerin satışının yapılıp yapılmadığını kontrol eden KARAKUŞ, gerekli denetimlerin sık sık yapılması talimatını verdi.

       KARAKUŞ, Okul Müdürü Ali DEVECİ’ den öğrenci sayıları, öğrencilerin devam devamsızlıkları, yatılı kalan öğrenciler, öğretmen ve idareci sayıları hakkında bilgi aldı. Gelecek yıl için yatılı kız öğrenci kabulünün üzerinde duran Kaymakam KARAKUŞ, Kız Meslek Lisesi yurdunda  100 kişiik bir kontenjan ayrılarak bu ihtiyacın karşılanabilmesini ve bu konudaki çalışmaların bir an önce başlatılması için Milli Eğitim Şube Müdürü Metin BAYSAL’ a talimat verdi .

      Kaymakam KARAKUŞ; devamsızlık yapan öğrencilerin sayısını ve neden devamsızlık yaptıklarının incelenerek rapor edilmesini ve okuldan ayrılan öğrencilerin neden okulu bıraktıklarının tespit edilerek, öğrencilerin okula devam etmelerinin sağlanması için gereğinin yapılması talimatını verdi.

Paylaş  

VİDEOLAR