Ceyhan Kaymakamı Özel Röportaj
yüreğir belediye başkanıyla özel röportaj
AdanaHaberleri.com Dev Anket

Dolmuş Şoförleri Nereye Gidiyor?

Paylaş  

Adana’da yaşıyorsanız kelle koltuktasınız demektir. Adana cadde ve sokaklarında siz ne kadar kurallara uyarsanız uyun dolmuş terörü gelir sizi bulur. Bir kaldırımda, otobüs beklerken, karşıdan karşıya geçerken, hele de dolmuşun içindeyseniz yandınız. Neden mi? Gideceğiniz yere varana kadar yüreğiniz azınıza gelir.

 Durum gerçekten bu…

 Dolmuş şoförleriyle yolcular arasındaki diyalogları her gün dolmuşa binen bir insan olarak yazsam inanın sayfalara sığmaz. Argo konuşmaları, küfürleri, dakika yarışları, yolcuların sinirlerini alt üst ediyor artık. O an insan keşke bir arabam olsaydı da bu rezillikleri çekmeseydim demeden duramıyor yani.

 İnsanların gözlerini öyle bir korkutmuşlar ki! Gerçekten tam bir terörler. Kendilerinden önde giden arabaya camdan kafalarını çıkartarak rahatlıkla küfredebiliyorlar. Yolcular neden bu kadar hızlı gidiyorsunuz korkuyoruz kaza yapacaksınız diye söylendiklerinde, beğenmiyorsan taksiyle git diyebilecek kadar rahatlar. Onların bu davranışları bazen insanın güne kötü başlamasına bile sebep olabiliyor.

 Şimdi gelelim asıl konuya, Adana’da yaşayan bir vatandaş olarak istisnasız her gün bu sorunla karşılaşan ben soruyorum. Trafik polisleri dolmuşların bu tutumundan hiç mi rahatsız olmuyor. Hız yaparken kanala düşen dolmuşları unutmamış biri olarak yine soruyorum. Adanalı yetkililer bu terörün önüne ne zaman geçecekler. Ve yine yazın dolmuş kapılarını açık bırakarak dolmuşa binen çoluğun çocuğun canını yine tehlikeye atan dolmuş şoförlerinin bu tutumuna hiç kimse dur demeyecek mi?

Beyza Gundogan

Beyza Gundogan

Adanahaberleri.com genel editör.

Tüm Yazılarını Görüntüle

Paylaş  

VİDEOLAR